Magani: Shkumbini do të jetë mes 6 më të mirëve

Traineri i Shkumbinit Gugash Magani Trajneri Gugash Magani flet për rikthimin në stolin peqinas, grupin e lojtarëve, përforcimet e mundshme dhe objektivin e sezonit të ri Drejtuesit e Shkumbinit kanë prezantuar dje trajnerin e sezonit ...

Lajmet e fundit nga ekipet e Kategorise Superiore

Gjirokastër, Dede Do 50 milionë buxhet Trajneri i Luftëtarit, Nevil dede në një dalje në Skaner Kampionat ka thënë se që skuadra të jetë dinjitoze duhet një buxhet i konsiderueshëm: “Nuk mund të them me shifra konkrete por për ...

Shkumbini: Diopin do ta denancojmë në Interpol!

Dje, nën menaxhimin e Zllatko Daliçit, senegalezi Papa Diop ka firmosur për arabët e Alfaisaly FC I arratisuri Papa Diop tashmë e ka një identitet. Ish-Lojtari i Dinamos ka firmosur dje për skuadrën e Arabisë Saudite, Alfaisaly FC, ...

Besa-Shkumbini, mos vini bast

Shkumbini-Besa nis ashtu si nuk pritej. Gjyqtari Jemini fal Besën me një 11-metërsh që Bakiu e meritoi plotësisht. Por Bakiu një minutë më vonë nuk i fal kavajasit dhe pas një aksioni të shpejtë, e fut topin mes Tragës e Shehit ...