Barcelona hakmerret ndaj Atleticos

Lajme Sportive-Barcelona i është hakmarrë Atletico Madridit për humbjen e vetme sezonin e kaluar prej 2-1 në Vicente Calderon, pasi që ka mposhtur madrilenët në të njëjtin stadium me të njëjtin rezultat. Barcelona u shfaq më e sigurt ...

Messi do të mungojë vetëm dy ndeshje

Lajme Sportive-Leo Messi duhet të qëndrojë jashtë fushës së blertë vetëm për dy ndeshjet e ardhshme të Ligës, në takimet ndaj Sporting Gijon dhe Bilbao. Pas ekzaminimeve mjekësore rezultoi që Messi mund të qëndrojë më pak ...

Bogdani dhe Eto, yjet e Serisë A

Java e tretë e Serisë A i ka dhuruar Italisë një kampionat të ekuilibruar dhe plot surpriza. Roma në krizë, Juventusi që ringrihet, apo Napoli që ringjallet. Megjithatë, kopertina i takon dy protagonistëve absolutë të skuadrave ...

E dashura e Casillas kritikon Ronaldon

Lajme Sportive-E dashura e kapitenit të Real Madridit, Iker Casillas, ka kritikuar bashkëlojtarin e këtij të fundit Cristiano Ronaldo. Reporterja sportive Sara Carbonero e ka quajtur Ronaldon “egoist” kur ka analizuar lojën ...

Joakim Lev:Jam i lumtur per ransferimin e Mesut Oezil dhe Sami Khedira drejt Real Madrid

Lajme Sportive-Trajneri gjerman Joakim Lev ka folur ne diten e konferences se trajnereve europian te UEFA-es ne lidhje me transferiminin e dy yjeve te skuadres gjermane Mesut Oezil dhe Sami Khedira drejt Realit.Ai eshte shprehur se eshte nje ...