E hedh gjyshen nga dritarja

Arrestohet për vrasje me qëllim një shtetas italian, 43 vjeç, i akuzuar për rrahjen dhe më pas hedhjen nga dritarja të gjyshes së tij 81-vjeçare. Masa është marrë pasi i akuzuari është marrë në pyetje për disa orë në polici. 43-vjeçari...

2 vjeçaria duke pirë marijuanë

Janë vërtetë për drithërima imazhet e një video, ku Jessica Gamble, nënë beqare 21-vjeçare, e cila jeton në Cincinnati të Ohajos, filmon me celular vogëlushen e saj 2-vjeçare… S’ka asgjë anormale, nëse s’do të bëhej fjalë për...

Super Mario mbushë 25 vjeç

Personazhi i njohur nga video-lojëra, Super Mario, sot feston ditëlindjen e tij të 25 me 240 milionë njësi të lojës të shitura në mbarë botën. Rezultatet e shitjes tregojnë se burreci me prejardhje italiano-amerikane ka fituar më shumë sesa...

Amanda Whittaker planifikon te martohet me Statujen e lirise

Ajo thote se eshte dashuruar ne Statuje ne vitin 2007 dhe qe nga atehere i dergon urime per Diten e te dashuruarve dhe vazhdimisht i shkruan letra dashurie. Amanda madje edhe ka blere nje riprodhim te statujes, te larte 180 centimetra, per ta kujtuar...

Astrologjia ka lidhje me shëndetin

Shumë mjekë gjatë punës së tyre e shfrytëzojnë astrologjinë. Konsiderohet se është shumë e rëndësishme që të bëhet një krahasim i horoskopit të mjekut dhe pacientit për të parë nëse nënshenjat e tyre janë në baraspeshë. Me fjalë...

Rekordet më interesante të “Guinness”

Njëra prej gazetave më të lexuara në Britani “Daily Mail”, sjell disa nga rekordet më interesante të regjistruara në librin e rekordeve “Guinness”. Ndër to janë edhe lopa më e shkurtër, Swallow, e cila është e gjatë vetëm 86 centimetra...

Gerry Wells jeton me 1200 radioaparate

Në kohën kur edhe pleqtë kanë vendosur të përdorin teknologjinë më modern, është vështirë ta paramendosh dikë duke dëgjuar radio në aparatet të cilat janë të vjetra gati një shekull, por koleksionisti Gerry Wells është njëri prej...

Jupiteri, sot në mesnatë dhuron spektakël

Planeti më i madh i sistemit tonë diellor, Jupiteri do të afrohet me Tokën si asnjëherë në 50 vitet e fundit. Në mesnatën e 20-21 shtatorit, planeti 1300 herë më i madh se Toka jonë, do jetë vetëm 592 milionë km larg nesh. Në vendet ku...

Kungulli më i madh, 400 kg

Cminin e parë në kampionatin e përvitshëm që mbahet në Gjermani e ka fituar kungulli që peshon 400 kg dhe ka fituar 3200 euro. Janë me të vërtetë të habitshme përmasat e këtij kungulli saqë brenda tij mund të qendrojë një fëmijë nëntë...

Francezi pa gjymtyrë noton për 13 orë

42 vjecari Philippe Croizon i cili është pa këmbë e duar ka notuar për 13 orë dhe ka përshkuar 34 km duke kaluar nga urëjat anglez për në Francë. Ai është një hero modern i cili vendosi që të jetojnë jetën intensivisht dhe për të treguar...
© 2014 Peqini Online Shiko Lajme Ndeshje Filma Foto Video Shqip 2014 · Subscribe: RSS Twitter · Peqini Online designed by Shqiptari.net