Superliga shqiptare 2014-2015 kalendari, renditja, rezultatet

Superliga shqiptare sezoni 2014 – 2015, kalendari i superliges shqiptare, renditja, rezultatet jave pas jave. Java e pare e Superliges shqiptare fillon me date 24 Gusht 2013 dhe do te perfundoje me 10 maj 2014. Edhe kete vit do te bien ...

E dashura e Casillas kritikon Ronaldon

Lajme Sportive-E dashura e kapitenit të Real Madridit, Iker Casillas, ka kritikuar bashkëlojtarin e këtij të fundit Cristiano Ronaldo. Reporterja sportive Sara Carbonero e ka quajtur Ronaldon “egoist” kur ka analizuar lojën ...

Joakim Lev:Jam i lumtur per ransferimin e Mesut Oezil dhe Sami Khedira drejt Real Madrid

Lajme Sportive-Trajneri gjerman Joakim Lev ka folur ne diten e konferences se trajnereve europian te UEFA-es ne lidhje me transferiminin e dy yjeve te skuadres gjermane Mesut Oezil dhe Sami Khedira drejt Realit.Ai eshte shprehur se eshte nje ...

Barcelona hakmerret ndaj Atleticos

Lajme Sportive-Barcelona i është hakmarrë Atletico Madridit për humbjen e vetme sezonin e kaluar prej 2-1 në Vicente Calderon, pasi që ka mposhtur madrilenët në të njëjtin stadium me të njëjtin rezultat. Barcelona u shfaq më e sigurt ...

Messi do të mungojë vetëm dy ndeshje

Lajme Sportive-Leo Messi duhet të qëndrojë jashtë fushës së blertë vetëm për dy ndeshjet e ardhshme të Ligës, në takimet ndaj Sporting Gijon dhe Bilbao. Pas ekzaminimeve mjekësore rezultoi që Messi mund të qëndrojë më pak ...