Sinjalistika rrugore, Teste autoshkolle, pyetje pergjigje

Ketu do te gjeni te gjitha pyetjet qe bien ne provimin teorik per te marre lejen e drejtimit per kategorine normale ose sic quhet ndryshe Kategoria B

Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor eshte enti ku i cili ofron per perdoruesit e saj Teste te ndryshme dhe  materiale informuese per Lejen e Drejtimit ose sic quhet ndryshe dhe Patenta shoferit.  Zakonisht autoshkollat shqiptare nuk i japin falas keto pyetje por ose i shesin ose nuk dine me i shkarkuar.

Ky eshte liku i sitit te drejtorise e cila i ka materialet te ndara  http://www.dpshtrr.gov.al/

Ndersa tek linku me poshte do te gjeni nje permbledhje te  plote qe kemi bere ne per te shkarkuar, ku ka teste, kodi rrugor, pyetje dhe pergjigje te zgjidhura qe bien ne provimin per te marre patenten e Automjeteve:

KLIKO KETU  Pyetjet per testin e patentes

Te njejtat materiale mund ti shkarkoni nje nga nje ne adresen e me poshtme

37 Comments

 1. enzo says:

  jemi ne riparim

 2. qemal says:

  per testim

 3. stilltoni says:

  Keni te gjitha pyetjet qe nevojiten per te marr patenten. nuk keni nevoje as me ble librin

 4. orgest says:

  si mund te hapesh autoshkoll ne shqiperi , cfar dekumenta duhen?

 5. toni says:

  http://www.dpshtrr.gov.al/html/licenca.htm ketu ke te gjitha regullat qe duhen per te marr licencen

 6. arber says:

  a duhet te ndaloj ambulanca ne semafor te kuq kur ka rast emergjence

 7. ardian says:

  aaaa

 8. ardian says:

  jam i interesuar per pytje

 9. enisa says:

  me nevojiten disa pyetje

 10. enisa says:

  ca duhet te bej po te ndalin hajnat en rruge aaaa hauahua

 11. albert says:

  testet

 12. pranvera says:

  jom e intersune per pytjet qe hin ne provim

 13. besi says:

  pytjet qe bien ne provim

 14. alban says:

  eyy nese mundi mem ndihmu ku muj e marr tekstin per kategorin C

 15. mergim says:

  po alban une muj met ndihmu ne autoshkollen patenta ne istog mundesh me marr tekstin per kategorin c nese don mere add teme edhe folim ne msn edh krejt te kallxoj mergimi16@live.com

 16. shera istog says:

  jam e interesume per teste qe jon dal qitashti trejat se kto qka i kemi msu na as jo en test spo na bin atje

 17. Avnore says:

  oh adm nuk me hapet kjo per shkarkim qe kam bere me cfare program perdoret kjo ?

 18. admin says:

  vetem winrar do. nuk ka nevoje per program te vecante

 19. violeta says:

  ku muje mi gjet teste

 20. nita says:

  pershendetje a kan dal teste te reja per autoshkoll per kategorin b ju pershendes

 21. Franci_qylafi says:

  me cfare wordi eshte 2007 apo me 2003

 22. peqini says:

  jane ne PDF

 23. bledi says:

  si mund ti gjej testet e kategoris c

 24. qlirim says:

  pom vynet testi i kategoris b

 25. edi says:

  mirdita me falni per shqetesimin a mund te me ndimoni se si mund te nxjerr patenten time se me ka humbur me sakt cfar dokumentash me duhen .

 26. nazmi says:

  nese doni vozidje shkoni shqipri e kryne

 27. arbnor says:

  i love barcelona

 28. bajram says:

  a mundemi ta kemi testin per kategorin C ju lutem

 29. rajli_muca says:

  me jepni ketegorin dhe portalin pyetjet e kategorit c ju lutem

 30. pytje dhe pergjigjje per kategori e vozitjes per c

 31. fejsal bujupi says:

  Pyetje te provimit per patenet te kategoris C

Leave a Comment

%d bloggers like this: