Provimi i Letersise 2012 – Pergjigjet, rezultatet, notat

Provimi i Letersise 2012

Mash ben publike notat, rezultatet, pergjigjet e provimit te lirimit te letersise matura 2012.

Ministria e Arsimit dhe Shkencës ka bërë publike rezultatet e provimit të parë të detyruar të Maturës Shtetërore, të shumëdiskutuarin provimin e letërsisë 2012. Lajmi bëhet publik nga vetë MASh, sipas të cilës rezultatet ditën e nesërme do të jenë të afishuara në të gjitha shkollat e mesme të vendit.

Vlerësimi notave te provimit te letersise 2012 është bërë me notën e përshkallëzuar dhe me notën konkrete në bazë të pikëve të mbledhura. Krah notës se provimit te letersise 2012 qëndron jo identiteti i maturantit, por numri i tij me të cilin është identifikuar gjatë provimeve te letersise.

Rezultatet MASh i ka publikuar edhe në faqen e vet zyrtare në rubrikën për maturën Shtetërore në këtë link http://mash.gov.al/faqe.php?id1=1&id2=6&id3=15

Ju mund ti shikoni notat e provimit te letersise 2012 direkt ketu ne     kete link

27 Comments

 1. Ali Demi says:

  Kur do dalin notat e provimit Lirimit
  Gjuhe/Lexim

 2. xhina says:

  kur do dalin notatttt???????????????????????????/

 3. rajmonda says:

  kur do na dalin notat neve te klases se nente se jemi shume ne tension

 4. ela says:

  kur dalin notat??????

 5. eria says:

  kur dalin notat

 6. goca sweet says:

  na cmendet

 7. ardjana says:

  kur na dalin notat se jemi ne tensjon

 8. toni says:

  lexoje artikullin deri ne fund. aty keni linkun me notat

 9. justme says:

  te minimatures ku mund ti gjej??????

 10. lori says:

  aman kur dalin kto notat e letersis se na cmemeeet

 11. Edison Sela says:

  ej po kto notat kur do dalin mer

 12. xhina says:

  po notat ku ti shohim???????????????

 13. elena says:

  ku mund ti shof notat e provimit te lirimit te letersis??????? m dergoni cik linkun plzz

 14. mariglen says:

  prsh…ju lutem me thoni kur dalin notat e provimit te lirimit te gjuhes shqipe ?

 15. stela says:

  kur do dalin notat se flliqet??????????????????

 16. Gerta says:

  Na e dergoni pak linkun ku ti shohim notat e provimit lirimit Gjuhe/Letersi 2012 ???

  Ju Lutemmmm !!!!

 17. mariglen says:

  kto notat e provimit te lirimit te gjuhes shqipe kur do dalin se na vdiqet..na iku truri pz …ju lutem na ktheni prgj na thuani 1 date se u cmendem?????

 18. ore notat kur do dalin se plasem???

 19. eny says:

  ju lutem…me duhet linku per notat e provimit te lirimittt te letersis….mund te me ndihmoni ? 🙂

 20. stela says:

  nuk kan dalur akoma notat e provimit te letersis te lirimit

 21. stela says:

  15 dite jame dere dje

 22. xhesi says:

  ore kure do daline se na cmenden

 23. kristjana says:

  notat e provimit te lirimit per gjuhe-letersine u afishuan neper shkolla,por jam shume e merzitur pasi moren 10-a nxenesit e notes se 8-es dhe une mora 9.ju lutem me duket shume e padrejte pasi une pergjigjet i kam dhene fiks sic jane ne internet…..mund ta di pse atehere mora 9 pa arsye(sepse pergjigjet i kam dhene sic i keni shkruajtur ju ne internet) mund ta di ku mund te kem gabuar ju lutem!???? jam shume e habitur dhe jashtezakonisht shume e merzitur 🙁

 24. ela says:

  kur do na i jepni notat????????????????????????????????/

 25. egzon doci says:

  provim i urryer

 26. Ana says:

  Kur do dalin keto notat se po na mbajne ne ankth 🙁

Leave a Comment

%d bloggers like this: