Ndeshjet cerekvinale te Euro 2012 LIVE.

Vetëm Greqia duket se është emri surprizë në listën e çerekfinalistëve të kampionatit europian të futbollit, që po luhet në Ukrainë e në Poloni. Skuadrat e tjera kanë qenë të pritshme: Gjermania, Italia, Franca, Anglia, Portugalia, Spanja dhe Republika çeke. Do fillojnë të ndeshen nesër me njëra tjetrën. Ndeshja e parë do të jetë ajo midis çekëve e portugezëve (I). Të premten do luajnë gjermanët kundër grekëve (II). Të shtunën francezët kundër spanjollëve (III), dhe të dielën italianët kundër anglezëve (IV). Të gjitha ndeshjet do të luhen në orën 20.45.

Fituesja e çiftit I do të ndeshet më tej në gjysmë finale me fituesen e çiftit III, dhe fituesja e çiftti II me fituesen e çiftit IV. Finalja do të luhet në datën 1 korrik.

 

Quarter-finals Semi-finals Final
21 Qershor – Warsaw
  Czech Republic
27 Qershor– Donetsk
  Portugal
 Winner of quarter-final 1
23 Qershor – Donetsk
 Winner of quarter-final 3
  Spain
1 Korrik – Kiev
  France
 Winner of semi-final 1
22 Qershor – Gdańsk
 Winner of semi-final 2
  Germany
28 Qershor – Warsaw
  Greece
 Winner of quarter-final 2
24 Qershor– Kiev
 Winner of quarter-final 4
  England
  Italy

 

Leave a Reply

© 2014 Peqini Online Shiko Lajme Ndeshje Filma Foto Video Shqip 2014 · Subscribe: RSS Twitter · Peqini Online designed by Shqiptari.net