Llotaria amerikane 2013, emrat fitues, pergjigjet per DV 2013

Me date 1 maj Dalin pergjigjet me emrat fitues per lllotarine amerikane 2013. Programi DV-2013: Njoftimi i Fituesve (emrat fitues) për programinDV-2013

Njoftim: Periudha e regjistrimit për programin e Vizave të Shumëllojshmërisë (DV-2013) ka mbaruar!

Të gjithë të regjistruarit programin e Vizave 2013, duke përfshirë edhe ata që NUK janë përzgjedhur si fitues, mund të kontrollojnë statusin e tyre nëpërmjet Kontrollit të Statusit të të Përzgjedhurit në faqen e njohur te Internetit të Departamentit Amerikan të Shtetit, Byrosë së Çështjeve Konsullore “Aplikimi Elektronik për Vizat e ShumëllojshmërisëLlotaria amerikane 2013 emrat fitues” dhe mund të zbulojnë nëse regjistrimi i tyre është përzgjedhur apo jo. Të regjistruarit duhet të ruajnë faqen e tyre me informacionin e konfirmimit nga koha e regjistrimit të tyre, tё paktën deri në 30 Qershor 2013. Informacioni mbi statusin për programin DV-2013 do të jetë në dispozicion në Internet nga data 1 Maj 2012 deri më 30 Qershor 2013.


Per te qene gjithmone ne kontakt me te rejat e fundit si dhe per te komunikuar me aplikues te tjere vizitoni faqen e facebookut i dedikuar llotarise amerikane.

24 Comments

 1. CANIA, ILIR says:

  kerkoj rezultatet

 2. CANIA, ILIR says:

  nqs eshte e mundur

 3. LULZIMI says:

  Ilir, fitoi Partizani 3 me 2.

 4. Shkurte Pana says:

  ku jan prgj??????

 5. ARDIT ISTREFI says:

  KU JANE PERGJIGJJET

 6. ornela says:

  i want to know the results .is it possible to be informed for it pz.

 7. Klodianh says:

  ne qe skemni fituar kemi ndonje shprese tjeter, ka short tjeter ne tetor?

 8. ARNAUTI33 says:

  KA CDO VIT NGA FILLIMI TETORIT DERI NE FUND TE TETORIT . BEJME LLOTARI TE ISH-HAMBO TEK AGJENSITE E UDHETIMEVE 

 9. Aldo_otr says:

  keto jan pergj perfunditare se mua sm doli 

 10. ola says:

  dua te di pse nuk dalin pergjigjet e llotaris dv-2013 ne faqen zyrtatre te  ambasades amerikane?

 11. Gimi_rabije says:

  kur fillon prap  aplikimi  dokumentave per vitin2014 ju  lutem tregoni  

 12. Mario-gjyla says:

  me falni po ku jan emrat se nk po ishoh???????????

 13. amarilda says:

  pse nuk e pranon kodin e konfirmimit,kam gati 3 jave qe e provoj vazhdimisht

 14. marius says:

  ku mund te shikoj emrat fitues

 15. danjela tota says:

  ku dalin emrat fitus se nuk po i gjej dot

 16. INIRI says:

  PO IK ESHTE E KOTE FITOJNE INJORANTET DHE ATA QE KANE NJEREX TE AFERM NE AMERIKE.

 17. INIRI says:

  DO DAL MBAZDITE DHE DO ARGETOHEM KETE JU KESHLLOJ DHE JUVE ,LERI NI FARE PERGJIGJET KU KA SI SHQQIPERIA

 18. INIRI says:

  SE BESOJ E DI PSE SEPSE KANE KALUAR SHUME TETORE E HIC GJE

 19. ida says:

  ME KA HUMBUR KODI I KONFIRMIMIT PER TE SHIKUAR NESE KAM FITUAR APO JO. KA MENYRE TJETER PER TE PARE REZULTATIN??????????

 20. Bibjana says:

  the result of lottery

 21. urime kush ka fituar dhe per neve qe skemi mar asnje pergjigje pasurojm shtetin amerikan se pergjigje nuk kemi mar ne asnje menyr

 22. yllimato says:

  yllimato

Leave a Comment

%d bloggers like this: