Formulari Elektronik i Aplikimit të Llotarisë Amerikane Online DV 2014

Vetëm një mënyrë eshte për aplikimin për llotarinë amerikane DV-2014. Ju mund të plotësoni Formularin DS-5501, formulari
Elektronik i Aplikimit të Llotarisë, të cilin mund ta gjeni vetëm në faqen e internetit www.dvlottery.state.gov

Mosplotësimi i formularit plotësisht do të skualifikojë aplikimin tuaj. Formulari i regjistrimit do t’ju kërkojë që të përfshini informacionet me te dhenat tuaja ne Formularin e Aplikimit Elektronik të Llotarisë Amerikane.

SHËNIM: Departamenti i Shtetit inkurajon shumë aplikantët të plotësojnë formularin e regjistrimit pёr
aplikimin pёr llotarinё pa asistencën e “Konsulentëve të Vizave,” “Agjentët e Vizave,” ose tё individëve të tjerë,
të cilët ofrojnë të dërgojnë aplikimet në interes të aplikantëve. Nëse juve ju duhet ndihma e ndonjërit për të
plotësuar formën e aplikimit, ju duhet të jeni i pranishёm kur aplikimi po përgatitet dhe ju duhet të ruani faqen
e konfirmimit dhe numrin unik të konfirmimit. “Personat që ju ndihmojnë” mund të përpiqen të mbajnë
numrat e konfirmimit në mënyrë që t’ju kërkojnë në mënyrë te paligjshme para në këmbim të njoftimit të
informacionit që normalisht duhet të jetë i mundësuar direkt për ju.
KUJTESË: Numri juaj i konfirmimit i regjistrimit online nё Programin e Llotarisё DV-2014 duhet patjetёr pёr t’ju
mundёsuar juve tё hyni mё vonё nё faqen e internetit tё E-DV-sё. Juve do t’ju duhet tё vizitoni faqen e
internetit tё e-DV-sё (www.dvlottery.state.gov) pas 1 Majit 2013 pёr tё pёrcaktuar nëse aplikimi juaj është
përzgjedhur ose jo, nёpёrmjet Kontrollit tё Statusit tё Aplikimit. Kontrolli i Statusit të Aplikimit do të jetë e
vetmja mënyrë për t’ju informuar ju nëse jeni përzgjedhur për Llotarinë DV-2014. Ai do t’ju japë udhëzime sesi
të procedoni më tej me aplikimin tuaj dhe po nëpërmjet Kontrollit të Statusit të Aplikimit ju do njoftoheni për
datën e takimit për intervistën e vizës së emigrimit. Nёse ju e humbisni informacionin konfirmues, ju nuk do tё
jeni nё gjendje tё kontrolloni statusin e aplikimit tuaj pёr DV.

29 Comments

 1. Armando Hysa says:

  per arsye ekonomike

  • pano doko says:

   per nje jet mete mir edhe kultur mete mir dhe pun

   • pano doko says:

    dua te iki me familjen time jam 29 vjec kam dhe nje dial mdushi 4 vjec sot po deshet me ndihmoni faleminderit

 2. redi putro says:

  per arsye ekonomike

 3. ornela vreto says:

  per arsye ekonomike

 4. deshiroj te punoj ne amerik

 5. Per nje jete me te mire ,per nje demokraci te vertete, per te rritur, dhe edukuar femite me nje edukate per punen dhe menyren se si duhet te jetojne ,per ta ndjer me pak shrytezimin nga menura se si paguhesh ja pra keto dhe shume arsye te tjera me shtyne per te emigruar.

 6. per nje jete me te mire

 7. mirel laraku says:

  per nje jete sa me te mire

 8. Irida says:

  study

 9. devis mullaymeri says:

  per nje jete sa me te mire

 10. mikel lici says:

  per nje jet me te mir ekonomike,,por kam edhe nje moter te semur edhe , duhen shum lek per ta kuruar ?? flm

 11. xhuljo says:

  per te punuar per arsye ekonomike kam edhe familjen ne amerike

 12. suela says:

  per te punuar per arsye ekonomike

 13. kristina golemi says:

  per studime

 14. hysen jaupi says:

  per arsye economike

 15. erla says:

  Per djalin tim

 16. Qirjo Jovana says:

  Jam 24 viece edhe jetoj ne Greqi 22 viet me maman dhe me vllain.Dua te iki per nje jet me te mir economice se pse ne familien timen nuk punon as nje.Besoj qe po te iki qe ktej do gjej nje pun edhe do bej nje jet me te mir.Faleminderit!

 17. Χριστοδουλακη Φωτεινη says:

  EΙΜΑΙ 23 ΧΡΟΝΩΝ,ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΚΑΙ ΖΩ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΕΠΙΘΥΜΩ ΝΑ ΦΥΓΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΜΕΛΛΟΝ ΔΙΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΑΝΕΡΓΗ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΖΩ ΜΕΤΑ ΒΙΑΣ…ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

 18. NJE JETE ME TE MIRE PER FEMIJET E MI………..

 19. remona nauni says:

  Per studime…gjithashtu per nje jete me te mire… te realizoj ato endrra qe Shqiperia nuk ti ofron…

 20. arjan says:

  Quhem Arjam Mucobega jam i datlindjes 04 05 1987 kam mbaruar shkollen e lart ekonomikun dega administrim publik ne 2010 jam ne mbarim te specjalizimit kam aplikuar ne shum vende por nuk kam gjetur pun dua te iki per arsye punesimi
  ME RESPEKT ARJAN MUCOBEGA

 21. ODETA says:

  Quhem Odeta Mecvari…jam 22 vjece,kam mbaruar shkollen per mesuese (Cikli i Ulet),jam ne perfundim te masterit.Arsyeja:per nje jete sa me te mire se bashku me familjen time.JU FALEMINDERIT

 22. adelina says:

  hgklkkk

 23. genti hysa says:

  jam genti.dua te iki ne usa per te jetuar endrren amerikane……….

 24. dorel misku says:

  dua te jetoj ne usa per nje jet me te mir

 25. andon cuku says:

  dua te shkoj ne usa per arsye studimi

 26. andon says:

  dua te shkoj ne usa per nje jete me te mire

 27. Mersida says:

  eshte endrra ime qe e vogel qr te shkoj ne amerike,,,meqe jepet mundesia qe ta provoi online per aplikimin po e hedh,,ju lutem ma plotesoni endrren ,,e dua pervete burrin dhe djalin.shum shum faleminderit.

Leave a Comment

%d bloggers like this: