Salihi: Ne Islande per fitore

Hamdi Salihi ka qënë figura qëndrore e ndeshjes së djeshme, me lojën e zhvilluar por edhe me fatin që kishte kundrra, me aktivizimin e tij në pjesën e dytë gjithçka ndryshoi në lojën e kuqezinjve ndaj Sllovenisë, duke qënë në ...

Trajneri i sllovenise: Tani e kuptoj pse Shqiperia eshte ne gare per ne Boteror

Trajneri slloven ka qenë i përmbajtur në konferencën për shtyp mbrëmë, ai ka pranuar se ishin me fat që korrën një fitore. “Nëse kjo ishte mbrëmja jonë, duhet të dini se ishte fati ai që vendosi. Fati dhe Samir Handanoviç. ...

Liga e Kampioneve 2013-2014 Grupet, kalendari i ndeshjeve

Liga e kampioneve 2013/2014 – Uefa Champions League 2013-2014 Grupet, kalendari i ndeshjeve dhe datat. Datat e ndeshjeve te liges se kampioneve per sezonin 2013 2014. Tabela, renditja, rezultatet dhe shorti i ndeshjeve Liga e kampioneve ...

Përqafon Ronaldon, arrestohet tifozi shqiptar

Roland Gjoka e dinte mirë që do të arrestohej nga policia pasi hyri në fushë, por kjo nuk e ka penguar të realizojë ëndrrën për të takuar lojtarin e tij te preferuar. Kjo është historia e 19-vjecarit shqiptar Roland Gjoka, I cili ...

Kategoria e pare 2013-2014, Kalendari

Kategoria e pare 2013 2014 Kalendari i plote jave pas jave. Hidhet shorti i kategorise se pare per sezonin futbollistik 2013-2014. Me poshte keni kalendarin e ndeshjeve te kategorise se pare per vitin 2013 3014 Shkumbini, javen e pare do te ...