Si te gatuajme speca te mbushur – Receta gatimi

Si te gatuajme speca te mbushur ne furre me oriz dhe domate dhe me mish te grire. Receta gatimi per speca te mbushur ne furre Per te pergatitur  speca te mbushur duhen: 1 kg speca, per te mbushur 1 kg qepe 0.5 kg domate 0.5 kg mish te grire 2 ...

Si të gatuajmë “Tavë kosi”

Si të gatuajmë “Tavë kosi” – Receta gatimi për “Tavë kosi”. Tava e kosit është një pjatë tradicionale gjelle që gatuhet me mish qingji ose dashi. Nëse përdorim qingjin, e pjekim direkt, ndërsa dashin ...

Si te gatuajme gjel deti ne furre

Si te gatuajme gjel deti ne furre thjeshte – receta gatimi per gjel deti Gjeli i detit është një karakteristikë e darkës së funvitit në Shqipëri. Nuk mund ta mendojmë tryezën pa patur në mes të saj mishin e pjekur të gjelit ...

Si te gatuajme gjel deti me pershesh – Receta gatimi

Si te gatuajme gjel deti me pershesh – Receta gatimi per pershesh me gjel deti Perbersesit per persheshin me gjel deti 1kg miell gruri 1 luge te vogel sode kripe uje 1/2 kg presh mente te fresket ose te thate (nenexhik) gjalp lengun ...

Si te gatuajme Trilece – Receta gatimi per trilece

Si te gatuajme Trilece – Receta gatimi per Trilece – Si te pergatisim Trilece. Perberesit per Trilece Përbërësit: * 6 vezë * 400 gr sheqer * 400 gr miell * 1 pluhur paste * 1vanil sheqer * 1/2 lit. ajkë “Hoplla” * ½ lit ...