Si të gatuajmë supë me kërpudha porçini

Si të gatuajmë “Supë me kërpudha porçini” – Receta gatimi për “Supë me kërpudha porçini”. Hedhim ujë të valuar mbi kërpudhat porcini deri sa të mbulohen. Nxehim gjysmën e gjalpit në një tenxhere ...

Si të gatuajmë supë me rrënjë seleri dhe dardhë

Si të gatuajmë “Supë me rrënjë seleri dhe dardhë” – Receta gatimi për “Supë me rrënjë seleri dhe dardhë”. Skuqim qepën në zjarr të ulët, në një tenxhere, me pak vaj ulliri. Kur të fillojë të ...

Si të gatuajmë supë karrote pikante

Si të gatuajmë “Supë karrote pikante” – Receta gatimi për “Supë karrote pikante”. Nxehim në një tenxhere me kapak vajin. Zbusim në të qepën bashkë me hudhrën, specin djegës dhe xhinxherin për rreth ...

Si të gatuajmë supë me brokoli dhe gorgonzola

Si të gatuajmë “Supë me brokoli dhe gorgonzola” – Receta gatimi për “Supë me brokoli dhe gorgonzola”. Zbusim qepën në vajin e ullirit, në një tenxhere të përshtatshme, në zjarr të ulët. Shtojmë lëngun ...

Si te gatuajme Supe me oriz dhe bizele

Si te gatuajme Supe me oriz dhe bizele – Riceta gatimiper Supe me oriz dhe bizele Supa me oriz dhe bizele përbën një pjatë të parë tepër të shijshme dhe të këshillueshme në këto ditë të ftohta dimri. Provojeni duke i shtuar ...