Si të gatuajmë rigatoni me ton të pjekura në furrë (Pasta al forno)

Si të gatuajmë “Rigatoni me ton të pjekura në furrë” – Receta gatimi për “Rigatoni me ton të pjekura në furrë”. Nxehim furrën në 160 gradë. Ziejmë pastën në ujë më kripë rreth 2 minuta më pak ...

Si të gatuajmë pilaf me llukanik dhe karkaleca

Si të gatuajmë “Pilaf me llukanik dhe karkaleca” – Receta gatimi për “Pilaf me llukanik dhe karkaleca”. Nxehim vajin në një tenxhere të përshtatshme dhe zbusim në të në zjarr të ulët qepën, llukanikun, ...

Si të gatuajmë supë karrote pikante

Si të gatuajmë “Supë karrote pikante” – Receta gatimi për “Supë karrote pikante”. Nxehim në një tenxhere me kapak vajin. Zbusim në të qepën bashkë me hudhrën, specin djegës dhe xhinxherin për rreth ...

Si të gatuajmë spaghetti me kërpudha, presh dhe proshutë të tymosur

Si të gatuajmë “Spaghetti me kërpudha, presh dhe proshutë të tymosur” – Receta gatimi për “Spaghetti me kërpudha, presh dhe proshutë të tymosur”. Nxehim vajin në një tigan të madh. Zbusim preshin në ...

Si të gatuajmë supë me brokoli dhe gorgonzola

Si të gatuajmë “Supë me brokoli dhe gorgonzola” – Receta gatimi për “Supë me brokoli dhe gorgonzola”. Zbusim qepën në vajin e ullirit, në një tenxhere të përshtatshme, në zjarr të ulët. Shtojmë lëngun ...