Si të gatuajmë lepur me ullinj jeshilë dhe limon

Si të gatuajmë “Lepur me ullinj jeshilë dhe limon” – Receta gatimi për “Lepur me ullinj jeshilë dhe limon”. Nxehim furrën në 180 gradë. Nxehim pak vaj ulliri në një tenxhere të përshtatshme edhe për ...

Si të gatuajmë bërxollë vici me sherebelë dhe polenta me kungull dimri

Si të gatuajmë “Bërxollë vici me sherebelë dhe polenta me kungull dimri” – Receta gatimi për “Bërxollë vici me sherebelë dhe polenta me kungull dimri”. Spërkasim kungullin me pak kripë dhe e pjekim në ...

Si të gatuajmë bërxollë vici me krustë parmigiano e shoqëruar me salcë jeshile italiane

Si të gatuajmë “Bërxollë vici me krustë parmigiano e shoqëruar me salcë jeshile italiane (salsa verde)” – Receta gatimi për “Bërxollë vici me krustë parmigiano e shoqëruar me salcë jeshile italiane (salsa ...

Si të gatuajmë filetë merluci me bizele dhe domate të vogla

Si të gatuajmë “Filetë merluci me bizele dhe domate të vogla” – Receta gatimi për “Filetë merluci me bizele dhe domate të vogla“. Nxehim furrën në 180 gradë. Vendosim domatet në një tepsi dhe i spërkasim ...

Si të gatuajmë “Pulë e mbushur”

Si të gatuajmë “Pulë të mbushur” – Receta gatimi për “Pulë të mbushur”.  Marrim pulën dhe e cajmë në mes dhe i heqim tgjitha kockat që ka. Më pas shtojmë djathin, erëzat, specat, hudhrën, 2 karrotat ...