Si të gatuajmë “Pizza të vogla me djath Filadelfia”

Si të gatuajmë “Pizza të vogla me djath Filadelfia” – Receta gatimi për “Pizza të vogla me djath Filadelfia”. Picat me filadelfia, përgatiten në vetëm 30 minuta dhe janë zgjidhja ideale nëse keni të ftuar ...

Si te gatuajme Pice me brokoli dhe suxhuk

Si te gatuajme Pice me brokuli dhe suxhuk – Receta pe Pice me brokoli dhe suxhuk Perberesit -400 gram miell -200 ml ujë -1 / 2 lugë gjelle kripë -15 g maja -1 lugë gjelle vaj ulliri -1 hudhër te njome ( dege ) -400 gram brokoli -200 ...

Si te gatuajme Pica me gjel deti

Si te gatuajme Pice me gjel deti- receta gatimi per pice Përbërësit per pica me gjel deti: -brumë me miell te bluarjes se plote -3 domate -2-3 speca jeshil te prere ne feta fine -1 f. çaji kërpudha e prera ne feta -10 feta mish nga gjeli ...