Si të gatuajmë supë me rrënjë seleri dhe dardhë

Si të gatuajmë “Supë me rrënjë seleri dhe dardhë” – Receta gatimi për “Supë me rrënjë seleri dhe dardhë”. Skuqim qepën në zjarr të ulët, në një tenxhere, me pak vaj ulliri. Kur të fillojë të ...

Si të gatuajmë qofte me salmon dhe brokoli

Si të gatuajmë “Qofte me salmon dhe brokoli” – Receta gatimi për “Qofte me salmon dhe brokoli”. Ziejmë patatet në ujë me kripë. 3 minuta para se të bëhen shtojmë dhe brokolit. Ndërkohë marinojmë peshkun ...

Si të gatuajmë antipastë me salmon, finok dhe limon të ëmbël

Si të gatuajmë “Antipastë me salmon, finok dhe limon të ëmbël” – Receta gatimi për “Antipastë me salmon, finok dhe limon të ëmbël“. Shpërndajmë fetat e salmonit të tymosur ne 4 pjata. Në një tas ...

Si të gatuajmë lepur me ullinj jeshilë dhe limon

Si të gatuajmë “Lepur me ullinj jeshilë dhe limon” – Receta gatimi për “Lepur me ullinj jeshilë dhe limon”. Nxehim furrën në 180 gradë. Nxehim pak vaj ulliri në një tenxhere të përshtatshme edhe për ...

Si të gatuajmë sallatë me penne dhe pulë

Si të gatuajmë “Sallatë me penne dhe pulë” – Receta gatimi për “Sallatë me penne dhe pulë”. Përziejmë në një tepsi specat dhe qepët me pak kripë dhe 2 lugë vaj ulliri. I pjekim në furrë në 200 gradë ...