Si të gatuajmë “Lazanja me salcë”

Si të gatuajmë “Lazanja me salcë” – Receta gatimi për “Lazanja me salcë”. Fillimisht përgatisim salcën: në enën e mikserit fusim borzilokun. Shtojmë parmixhanin dhe kaçkavallin e grirë, tre thelpinj ...

Si te gatuajme Rizoto me fruta deti

Rizoto me fruta detieshte nje pjate tipike italiane, e perhapur gjeresisht edhe ne restorantet e vendit tone. Mund te shijohet si ne stinen e veres ashtu dhe ne ate te dimrit, sidomos ne raste te vecanta te nje darke/dreke ku jane te ftuar shume ...

Si te gatuajme Rizoto Milanez (me shafran) – Receta gatimi

Si te gatuajme Rizoto me shafran ose Rizoto Milanez – Receta gatimi italiane, Rizoto milanez Rizoto me shafraneshte nje pjate shume antike, tipike e Italise se Veriut (Lombardise). Eshte i thjeshte per tu pregatitur, i shijshem, i lehte ...