Si të gatuajmë sallatë me çikore dhe dardhë

Si të gatuajmë “Sallatë me çikore dhe dardhë” – Receta gatimi për “Sallatë me çikore dhe dardhë”. Lajmë fletët e çikoreve dhe I presim në shirita. Qërojmë dardhët dhe i presim në feta. I hedhim ...

Si të gatuajmë “Sallatë dimërore”

Si të gatuajmë “Sallatë dimërore” – Receta gatimi për “Sallatë dimërore”. Grijmë lakrën hollë, hollë…grijmë edhe piperkat, në copa të vogla, selinon, e presim sic presim majdanozin, karrotat ...

Si te gatuajme sallate ruse – Receta gatimi

Si te gatuajme Sallate ruse – Receta gatimi per sallate ruse. Perberesit dhe pergatitja e sallates ruse Pergatitja e sallates ruse Salllata ruse, si nje pjate tipike ruse e njohur me emrin sallata Oliver, eshte kthyer ne nje pjate teper ...

Sallatë dhe mjaltë

Lani dhe prisni perimet në një pjatë sallatë. Rrahim gjithë përbërësit e sause-it gjersa të bëhen një sasi dhe e hedhim sipër sallatës që kemi prerë. Shtojmë pak kripë e pak djathë të grirë. Për sause mjalit: 1 1/2 l caji ...