Si të gatuajmë sallatë të ngrohtë me patate

Si të gatuajmë “Sallatë të ngrohtë me patate” – Receta gatimi për “Sallatë të ngrohtë me patate“. Ziejmë patatet në ujë me kripë për 15-20 minuta, ose deri sa të bëhen. Ndërkohë përziejmë 2 lugë ...

Si të gatuajmë sallatë me penne dhe pulë

Si të gatuajmë “Sallatë me penne dhe pulë” – Receta gatimi për “Sallatë me penne dhe pulë”. Përziejmë në një tepsi specat dhe qepët me pak kripë dhe 2 lugë vaj ulliri. I pjekim në furrë në 200 gradë ...

Si të gatuajmë sallatë me thierrëza dhe mozzarella

Si të gatuajmë “Sallatë me thierrëza dhe mozzarella” – Receta gatimi për “Sallatë me thierrëza dhe mozzarella”. Gatuajmë therrëzat në ujë me kripë për rreth 20 minuta. Ndërkohë përziejmë fetat ...

Si të gatuajmë sallatë me qiqra, portokalle dhe djathë dele

Si të gatuajmë “Sallatë me qiqra, portokalle dhe djathë dele” – Receta gatimi për “Sallatë me qiqra, portokalle dhe djathë dele”. Përziejmë sa më mirë që të mundemi materialet e salcës në një tas ...

Si të gatuajmë sallatë me pulë, panxhar dhe portokalle

Si të gatuajmë “Sallatë me pulë, panxhar dhe portokalle” – Receta gatimi për “Sallatë me pulë, panxhar dhe portokalle”. Grijmë lëkurën e njërit prej portokalleve dhe pastaj e shtrydhim. Përziejmë në ...