Si të gatuajmë kek me mollë dhe rrush të thatë

Si të gatuajmë “Kek me mollë dhe rrush të thatë” – Receta gatimi për “Kek me mollë dhe rrush të thatë”. Ky kek është i mbushur me shijet e dimrit dhe është shumë i thjeshtë për tu përgatitur. Nxehim ...

Si të gatuajmë pudingë franceze me fruta të pyllit

Si të gatuajmë “Pudingë Franceze me fruta të pyllit” – Receta gatimi për “Pudingë Franceze me fruta të pyllit”. Nxehim furrën në 180 gradë lyejmë me gjalpë një tepsi me diametër 20-25 cm. shpërndajmë ...

Si të gatuajmë komposto frutash dimri me mascarpone

Si të gatuajmë “Komposto frutash dimri me mascarpone” – Receta gatimi për “Komposto frutash dimri me mascarpone”.  Hedhim sheqerin bashkë me lëkurën ë limonit dhe vanilien në një tenxhere të vogël me ...

Si të gatuajmë “Gurabije Parisi”

Si të gatuajmë “Gurabije Parisi” – Receta gatimi për “Gurabije Parisi”.  Përzijmë në një enë sheqerin pudër dhe gjalpin. Pastaj shtojmë vezët, sodën e bukës, arrat dhe miellin. Nga brumi i formuar ...

Si të gatuajmë “Biskota dy-ngjyrërshe”

Si të gatuajmë “Biskota dy-ngjyrërshe” – Receta gatimi për “Biskota dy-ngjyrërshe”. Shkrijmë gjalpin me sheqerin, i përziejmë lehtë, shtojmë vaniljen dhe kripën, shtojmë miellin, vazhdojmë perzjerjen ...