Si të gatuajmë qofte me salmon dhe brokoli

Si të gatuajmë “Qofte me salmon dhe brokoli” – Receta gatimi për “Qofte me salmon dhe brokoli”. Ziejmë patatet në ujë me kripë. 3 minuta para se të bëhen shtojmë dhe brokolit. Ndërkohë marinojmë peshkun ...

Si të gatuajmë antipastë me salmon, finok dhe limon të ëmbël

Si të gatuajmë “Antipastë me salmon, finok dhe limon të ëmbël” – Receta gatimi për “Antipastë me salmon, finok dhe limon të ëmbël“. Shpërndajmë fetat e salmonit të tymosur ne 4 pjata. Në një tas ...

Si të gatuajmë “Qofte me spinaq”

Si të gatuajmë “Qofte me spinaq” – Receta gatimi për “Qofte me spinaq”. Pastrojmë spinaqin, e presim dhe e skuqim mirë bashkë me qepën. Të gjithë përbërësit e tjerë  i përziejmë mirë. Brumin e formuar ...

Si të gatuajmë “Petulla me kos”

Si të gatuajmë “Petulla me kos” – Receta gatimi për “Petulla me kos”. Në një tas porcelani vendosim vezë, kos, kripë dhe vaj, rrihen mirë dhe shtohet miell i përzier më pak sode. Brumi në këtë rast ...

Si të gatuajmë “Pizza të vogla me djath Filadelfia”

Si të gatuajmë “Pizza të vogla me djath Filadelfia” – Receta gatimi për “Pizza të vogla me djath Filadelfia”. Picat me filadelfia, përgatiten në vetëm 30 minuta dhe janë zgjidhja ideale nëse keni të ftuar ...