Berisha në Peqin: Brenda 2 viteve Peqin-Tirane me rruge direkte

PEQIN- Kryeministri Sali Berisha i mbylli aktivitet elektorale të ditës së sotme me prezantimin e kandidatit për deputet në Peqin, Dashnor Sula. Berisha u premtoi qytetarëve të Peqinit se brenda 2 viteve të mandatit të tretë do të ...

Dita e veres ne Peqin (VIDEO)

Partia socialiste ka organizuar nje feste me rastin e dites se veres ne Peqin. Te pranishem ishin dhe kryetari i partise socialiste, Edi Rama i shoqeruar nga gruaja e tij Linda. Per me teper rreth ketij organizimi shikoni videon me poshte

Peqin, biznesi me gjelat e detit (Video)

Simboli i tryezës se ndërrimit te viteve, gjeli i detit, është kthyer prej vitesh ne biznes për banoret e komunave të rrethit të Peqinit. Ne kete zone, e cila njihen per shijen e veçante te gjelit te Detit, fermerët Peqinas e ruajnë ...

Peqin, zhvillohet panairi i gjelit te detit (Video)

Është koha për të zgjedhur kampionin. Gjelat  e detit më të mirë janë mbledhur  në kryeqendrën e tyre në  Peqin.  Këtë vit numërohen mbi 100 mijë krerë gjela. Nuk ka munguar ne këtë feste, as i apasianuari pas gjelave, ...

Bashkia e Peqinit, punonjësit 3 muaj pa marrë rrogat

Kryebashkiaku i qytetit të Peqinit Ilir Rrushi gjatë një konference për shtyp ka bërë të ditur se punonjësit e kësaj njësie të pushtetit vendor në Qarkun e Elbasanit nuk marrin rroga prej tre muajsh. Sipas kryebashkiakut, aktualisht ...