gjel deti peqini

Panairi i gjelit te detit ne Peqin

Shpendët sigurisht që nuk e dinë se pas panairit, shumë prej tyre do të përfundojnë në treg dhe më pas do të bëhen pjesë e tryezave të natës së vitit të ri. Panairi i gjelave të detit në qytetin e Peqinit, e kthyer në një ...

Kazakistan, peqinasi Godelli shpallet kampion bote

Shqiptari nga Peqini Daniel Godelli është fitues i kampionatit botëror të peshëngritjes të mbajtur në Kazakistan. 22-vjecari nga Peqini ka arritur të mundë kështu kampionin aktual të botës, kinezin Lju Xiaojung, i cili doli i dyti ...

Myftinia Peqin, ndihma për familjet e varfra

Në muajin e Madhërueshëm të Ramazanit edhe Myftinia Peqin është duke organizuar aktivitete të ndryshme. Ditën e enjte dt/25/07/2013 Myftinia Peqin në bashkëpunim fondacionin Compassion ka organizuar dhurimin e disa pakove ushqimore ...

Berisha në Peqin: Brenda 2 viteve Peqin-Tirane me rruge direkte

PEQIN- Kryeministri Sali Berisha i mbylli aktivitet elektorale të ditës së sotme me prezantimin e kandidatit për deputet në Peqin, Dashnor Sula. Berisha u premtoi qytetarëve të Peqinit se brenda 2 viteve të mandatit të tretë do të ...

Dita e veres ne Peqin (VIDEO)

Partia socialiste ka organizuar nje feste me rastin e dites se veres ne Peqin. Te pranishem ishin dhe kryetari i partise socialiste, Edi Rama i shoqeruar nga gruaja e tij Linda. Per me teper rreth ketij organizimi shikoni videon me poshte