Kazakistan, peqinasi Godelli shpallet kampion bote

Shqiptari nga Peqini Daniel Godelli është fitues i kampionatit botëror të peshëngritjes të mbajtur në Kazakistan. 22-vjecari nga Peqini ka arritur të mundë kështu kampionin aktual të botës, kinezin Lju Xiaojung, i cili doli i dyti në kampionatin...

Burgu i Peqinit

Burgu i Peqinit ose quajtur ndryshe Institucioni i Ekzekutimit të Vendimit Penal Peqin Historiku Institucioni i Ekzekutimit të Vendimit Penal Peqin, shtrihet në lindje të qytetit të Peqinit. Ai ka një sipërfaqe të përgjithshme prej 57.000 m2...

Gjela deti duke u zene (Video)

Gjela deti duke u zene – Shikoni si zihen gjelat e detit me njeri tjetrin Gjelat e detit zakonisht kur nuk njihen kane tendence per tu zene per te vendosur kush do te jete ai qe do te komandoje tufen.  Ja sesi zihen gjelat e detit sherr me gjela...

Myftinia Peqin, ndihma për familjet e varfra

Në muajin e Madhërueshëm të Ramazanit edhe Myftinia Peqin është duke organizuar aktivitete të ndryshme. Ditën e enjte dt/25/07/2013 Myftinia Peqin në bashkëpunim fondacionin Compassion ka organizuar dhurimin e disa pakove ushqimore dhe veshje...

Berisha në Peqin: Brenda 2 viteve Peqin-Tirane me rruge direkte

PEQIN- Kryeministri Sali Berisha i mbylli aktivitet elektorale të ditës së sotme me prezantimin e kandidatit për deputet në Peqin, Dashnor Sula. Berisha u premtoi qytetarëve të Peqinit se brenda 2 viteve të mandatit të tretë do të kenë lidhjen...

Dita e veres ne Peqin (VIDEO)

Partia socialiste ka organizuar nje feste me rastin e dites se veres ne Peqin. Te pranishem ishin dhe kryetari i partise socialiste, Edi Rama i shoqeruar nga gruaja e tij Linda. Per me teper rreth ketij organizimi shikoni videon me poshte

Daniel Godelli në pranga për armbajtje pa leje, Policia kishte informacione

Daniel Godelli, peshëngritësi kuqezi, që përfaqësoi Shqipërinë në Londër 2012 dhe kampion Europe në stilin e shkëputjes për moshat në vitin 2008, është ndaluar nga policia e Elbasanit për armëmbajtje pa leje. 20-vjeçari është ndaluar...

Familja nga Peqini në varferi ekstreme, apel për ndihmë

Një çift me aftësi të kufizuara në fshatin Shezë të nënprefekturës së Peqinit jeton në mjerim ekstrem. Kryefamiljari Ilir Tabaku dhe bashkëshortja e tij Meleqe jetojnë në një banesë tejet të amortizuar, ku mungojnë plotësisht kushtet...

Magani: Shkumbini do të jetë mes 6 më të mirëve

Trajneri Gugash Magani flet për rikthimin në stolin peqinas, grupin e lojtarëve, përforcimet e mundshme dhe objektivin e sezonit të ri Drejtuesit e Shkumbinit kanë prezantuar dje trajnerin e sezonit të ardhshëm. Ai është një nga legjendat e...

Peqin, pranga burrit “përbindësh”, tentoi të vrasë gruan në spital

Një 45-vjeçar është arrestuar pasi dhunonte sistematikisht bashkëshorten e tij. Burime të policisë së Peqinit bëjnë me dije se 45-vjeçari N. Bakalli prej më shumë se dy vitesh dhunonte sistematikisht bashkëshorten e tij Sh.Bakalli 40 vjeç....
© 2014 Peqini Online Shiko Lajme Ndeshje Filma Foto Video Shqip 2013 · Subscribe: RSS Twitter · WordPress Theme designed by Theme Junkie