Tarkan, refuzon 1 milion dollarë koncerte për Bajram

Kengetari turk Tarkan, ka refuzur oferta te majme per te kenduar per festen e Bajramit per arsye se deshiron ta kaloje me Nenen e Tij kete feste. Festën e Bajramit dëshiron ta kalojë me nënën e tij, ndaj dhe ylli i muzikës turke, Tarkan, ...

Racizmi ne Greqi, shoferi nxjerr jasht autobuzit dy afrikan

Rrugën e drejtësisë ka marrë një denoncim që i është bërë Organizmit të Shërbimit Publik, OASTH në Selanik, për një akt me motive raciste që ka kryer një shofer autobusi i një linje të brendshme të qytetit, i cili ka zbritur ...

Gruevski: S’ka Shqipëri të Madhe, Kërçova e jona

Shqipëria Etnike në Maqedoni nuk do të mundet as tani por asnjëherë edhe në të ardhmen. Nuk do të lejojmë askënd që Maqedoninë ta bëj Shqipëri Këtu do të jemi”, theksoi Nikolla Gruevski Fushata për zgjedhjet lokale në Maqedoni ...

Ahmadinejad deklarate e cuditshme: Chavezi do të kthehet me Jezusin

Vdekja e presidentit venezuelas, Hugo Chavez, ka shkaktuar pikëllime dhe mbështetje të shumë burrështetasve për popullin e Venezuelës, por asnjë deklaratë nuk ishte e çuditshme sa ajo e liderit të Iranit, Mahmoud Ahmadinejad. Ai e ...

Vdes Hugo Chaves presidenti i Venzueles, populli qan (FOTO)

Ka vdekur presidenti i Venezueles Hugo Chaves, lajmin e ka bere publik zevendes presidenti i Venezueles. 22:00 Zv.Presidenti i Venezuelës Nicolas Maduro deklaron zyrtarisht se Presidenti Hugo Chavez ka vdekur. 22:30 Lajmi për vdekjen e Hugo ...