Në Indonezi krokodilët zëvendësojnë gardianët e burgut

Përparësia e këtyre zvarranikëve të rrezikshëm qëndron në faktin se është “e pamundur që të korruptohen” Kreu i Agjencisë së Anti-Narkotikëve në Indonezi (BNN), Budi Waseso sugjeroi që në ishull të ndërtohet një burg ...

Përqafon Ronaldon, arrestohet tifozi shqiptar

Roland Gjoka e dinte mirë që do të arrestohej nga policia pasi hyri në fushë, por kjo nuk e ka penguar të realizojë ëndrrën për të takuar lojtarin e tij te preferuar. Kjo është historia e 19-vjecarit shqiptar Roland Gjoka, I cili ...

Formacioni me i mire i te gjitha kohërave në historinë e futbollit

Ja kush eshte 11-shja me e mire e te gjitha koherave ne historine e futbollit. Revista britanike “World Soccer” përmes një sondazhi me gazetarë, trajnerë dhe ish-futbollistë ka zgjedhur lojtarët më të mirë të të gjitha kohërave ...

Modelet e flokeve me te cuditshme te futbollisteve (FOTO)

Ngjyra e re e flokëve të Mario Balotelli-t, bionde, nuk është imazhi më i keq që ka ndodhur në një fushë futbolli. Këtu janë disa stile të pazakonta dhe shokuese të njerëzve të botës së futbollit gjatë viteve. 1. Ronaldo Ronaldo ...

10 ligje të çuditshme nëpër botë

Të jesh një qytetar ligjzbatues nuk është gjithmonë e lehtë, veçanërisht kur ndonjë ligj nuk ju përshtatet. Më poshtë kemi listuar 10 nga ligjet më të çuditshme në botë, madje mund të themi se disa prej tyre janë vërtet të ...