10 strategjitë e manipulimit me anë të medias

Gjuhëtari e filozofi amerikan, studiuesi “gjeni” i teorisë së gjuhësisë së shekullit XX, Noam Chomsky, ka përpunuar së fundmi listën e 10 strategjive të manipulimit me anë të masmedias, dhjetë rregulla të magjishme, konfuze ...

10 parashikimet më të famshme që dështuan për fundin e botës

Nga parashikimi i Nostradamusit e deri tek profecia më e fundit e Majave, parashikimet qe mashtruan njerezimin dhe dolen ne shesh si te paverteta. Shumë vetë e morën seriozisht profecinë e fisit Maja që bota do të merrte fund. Madje ...

10 destinacionet turistike me te mira për vitin 2013

Një nga faqet e internetit më të specializuara të turizmit, “TripAdvisor” ka realizuar një renditje për destinacionet më të kërkuara per 2013. Ja 10-shja e më të mirëve.   Egjipti, Sharm el Sheik Mund të gjeni qetësi dhe ...

Ja 10 klubet e futbollit që kane me shumë fansa në Facebook

Pas nje kerkimi te vogel ne facebook mund te nxirret lehtesisht nje liste me klubet e futbollit qe kane me shume fansa ne rrjetin social Facbook. Në krye të listës qëndrojnë emrat më të mëdhenjë të futbollit botëror, por bien në ...

Futbollistët më të urryer në bote, nga Ronaldo tek Eshli Kol

Futbollistë të suksesshëm dhe të urryer. Transferime mes klubeve rivale, si Figo apo Luis Enrike, lojtarë që simulojnë shumë si Buskeers, “vrasës” në ndërhyrje si Alfaro, Pepe apo Materaci, por edhe tradhtarë si Xhon Terri dhe ...