Kinë, vrasësi serial vret 17 djem te rinj

Një person është mbajtur në burgim në jug-perëndim të Kinës nga policia, që po heton zhdukjen e 17 djemve të rinj në vitet e fundit. Burri 56-vjeçar u arrestua më herët gjatë muajit në provincën Junan, nën dyshimin se kishte ...

Vidhen Dokumentet sekrete të Vatikanit

Paolo Gabriele, njeriu më i afërt, në shërbim të Papa Benediktit të XVI ka nxjerrë jashtë selisë së Shenjtë dokumente sekrete. “Vatileaks” dëshmon për korrupsion, keqmenaxhim dhe konflikte të brendshme mes zyrtarëve të Vatikanit. ...

Aleanca kuqezi perleshje me policine ne Shkoder (VIDEO)

Aleanca kuqezi ne shkoder perplasje me policine Aktiviste te Aleances Kuqezi perplasen me Policine. Dy aktivistë të Aleancës Kuq e Zi janë shoqëruar në komisariat nga policia e Shkodrës, gjatë një tubimi të kësaj partie në këtë ...

Alarm per bombe tek Tajvani, rezultoi fals

Alar i rreme tek Tajvani ne Tirane nga nje telefonate anonime. Kthehet normaliteti ne kompleksin Tajvan ne kryeqytet. Alarmi per bombe, pas kontrollit te detajuar te policise ka rezultuar fals, nderkohe qe policia njofton se ka shoqeruar nje ...