Nderron jete ish trajneri i kombetares, Mehdin Zhega

Pas një viti në koma, ndahet nga kjo jete në moshën 66- vjeçare, ish-futbollisti dhe ish-trajneri i Kombëtares Shqiptare, Mehdin Zhega. Ish tekniku kuqezi ndodhej prej kohësh në gjendje kritike për jetën, si pasojë e goditjes nga ...

Kush eshte Bujar Nishani, Presidenti i ri i Shqiperise

Bujar Nishani Presidenti i ShqiperiseZgjidhet Presidenti i ri i Shqiperise Bujar Nishani. Një CV e Presidentit te Zgjedhur te Republikes se Shqiperise. Z.Bujar Nishani është i martuar me Znj. Odeta Nishani dhe kanë dy fëmijë, Ersi dhe ...

Shiko France – Angli Live – Shiko Euro 2012 Live

Shiko Euro 2012 LIVE Shqip. France – Angli Live. Shiko ndeshjen e fubollit France – Angli live Euro 2012  online ne internet. Ndeshja France – Angli  do te transmetohet nga supersport live, tvsh live dhe rtk live. Ju mund ...

Termet edhe ne Tirane

Dy lekundje termeti jane ndjere sot ne Tirane rreth ores 12:50. Me e madhja me magnitude 2.9 Lëkundja e parë ka qenë me një shkalle te ulet magnitudë, ndërsa lekundja e dyte, që është ndjerë më shumë, ka qenë me magnitudë 2.9. ...

Tjeter Termet ne Itali. 9 Viktima. Njerezit ne ankth

Termeti ne Itali Nje tjeter tronditje termeti i shkalles 5,8 rihter ka goditur sot Italine. Tronditja eshte ndjere ne pothuajse te gjithe Italine e Veiut, Lombardia, Veneto dhe Emilia Romagna, me epiqender Modenese. Per momentin flitet per 9 ...