Jeta pas hekurave ne burgun e Peqinit (Dokumentar)

Dokumentar nga Top Channel Albania, Rreth besimit te te burgosurve ne burgun e Peqinit. Exclusive, 3 Shkurt 2013, Pjesa 1,2

Dokumentari grek, 1821 i televizionit SKY qe censuroi kisha greke, me perkthim shqip

Dokumentari 1821 i cili u çensurua nga kisha greke sepse ka të dhëna që populli grek nuk duhet ti dijë tani i perkthyer shqip. Grekët nuk kanë lidhje me greqinë e lashtë por shumica janë Arvanitas – Shqiptarë të helenizuar ...

Rruga Egnatia, Film Dokumentar shqiptar (VIDEO)

Rruga Egnatia Film Dokumentar shqiptar prodhim i Televizionit Channel One. RRUGA “EGNATIA” Nje nga me te medhate dhe me te famshmet rruge te antikitetit..