Emrat e Ministrave te qeverise se re Rama

Emrat e Ministrave shqiptar  te qeverise se re Rama – Ja kush jane ministrat e qeverise se re ne pushtet. “Qeveria e re do të jetë mishërim i boshtit strategjik të aleancës për Shqipërinë Evropiane, pjesëmarrjes së grave dhe ...

Kalendari i kampionatit italian Serisë A 2013-2014.

Është hedhur shorti për kalendarin e Serisë A 2013-2014. Kalendari i plote i Serie A 2013-2014. Goglat kanë vënë përballë Interin dhe Juventusin që në javën e tretë. Derbi i parë i Italisë, Juventus – Inter për sezonin ...

Superliga shqiptare 2014-2015 kalendari, renditja, rezultatet

Superliga shqiptare sezoni 2014 – 2015, kalendari i superliges shqiptare, renditja, rezultatet jave pas jave. Java e pare e Superliges shqiptare fillon me date 24 Gusht 2013 dhe do te perfundoje me 10 maj 2014. Edhe kete vit do te bien ...

Plazhi i Durrësit i zbrazët, pushuesit me Ramazan

Durrës, 16 korrik – Plazhi i Durrësit zbrazet nga pushuesit në pikun e sezonit turistik. Tetëdhjetë për qind e kosovarëve dhe maqedonasve janë larguar për të festuar muajin e Ramazanit në vendlindjen e tyre. Pronarë të hoteleve, ...

Ministri bullgar gris flamurin e Kosovës (VIDEO)

Deputeti bullgar Pavel Çernev nga partia ultraradikale ATAKA (i cili në shumë media ganbimisht është prezantuar si ministër bullgar), në një konferencë për shtyp grisi flamurin e Kosovës. Siç shihet në videon e postuar në YouTube, ...