Cmimet Oscar 2013, te gjithe fituesit: Argo filmi me i mire

Oscar 2013, te gjithe fituesit: Argo filmi me i mire Regjia me e mire Ang Lee per Life of Pi. Mes aktoreve triumfone Daniel Day-Lewis dhee Jennifer Lawrence, me shume renie. Ne Dolby Theatre te Los Angeles, nen drejtimin e mjeshtrit te ceremonise ...

Po ndodhin gjera te cuditshme kohet e fundit

Njeri i thote shokut te tij: Eshte cmendur bota fare, po ndodhin gjera te cuditshme kohet e fundit. S’kam dy muaj qe jam martuar dhe gruaja me lindi femije, nuk e kuptoj si ka mundesi, bota eshte bere e cuditshme. I thote shoku tjeter: ...

Big Brother 6, tarifa të larta publiciteti

Ndonëse në një periudhë ku biznesi rezulton të ketë ulur ndjeshëm shpenzimet për reklama, Big Brother 6, spektakli me audiencë të lartë televizive, që fillon të shtunën, i ka rritur tarifat e publicitetit në krahasim me sezonin ...

Në Amerikë, së shpejti më pak punë dhe paga më të ulëta

Kriza u ka “dhuruar” amerikanëve një jetesë tjetër. Bëhet fjalë për një studim të titulluar “Jeta dhe e ardhmja e ridimensionuar: një panoramë mbi Amerikën në kohën e Recensionit të Madh” dhe që është realizuar nga ...

Kosova shteti i nëntë më i varfër në botë, i pari në Evrope

Kosova ben pjese ne 10 vendet me te varfera ne bote, dhe i vendi me i varfer ne Evrope. Kosova për nga varfëria renditet krah vendeve si Zimbabve, Liberia, Bjellorusia etj. Rezultatet bazohen mbi të dhënat CIA-s, e cila publikon “World ...