Si te gatuajme speca te mbushur – Receta gatimi

Si te gatuajme speca te mbushur ne furre me oriz dhe domate dhe me mish te grire. Receta gatimi per speca te mbushur ne furre Per te pergatitur  speca te mbushur duhen: 1 kg speca, per te mbushur 1 kg qepe 0.5 kg domate 0.5 kg mish te grire 2 ...

Renditja Serie A – Klasifikimi i kampionatit italian

Renditja e kampionatit italian Seria A Ndeshjet, rezultatet, renditja, ndeshja e javes se ardhshme ne kampionatin italian serie a, te gjitha do ti gjeni ketu.  

Si të gatuajmë sallatë të ngrohtë me patate

Si të gatuajmë “Sallatë të ngrohtë me patate” – Receta gatimi për “Sallatë të ngrohtë me patate“. Ziejmë patatet në ujë me kripë për 15-20 minuta, ose deri sa të bëhen. Ndërkohë përziejmë 2 lugë ...

Si të gatuajmë kek të shkrifët karrote

Si të gatuajmë “Kek të shkrifët karrote” – Receta gatimi për “Kek të shkrifët karrote“. Nxehim furrën në 160 gradë. Lyejmë me gjalp dhe spërkasim shumë mirë me miell një tepsi katrore me brinjë rreth ...

Si të gatuajmë supë me kërpudha porçini

Si të gatuajmë “Supë me kërpudha porçini” – Receta gatimi për “Supë me kërpudha porçini”. Hedhim ujë të valuar mbi kërpudhat porcini deri sa të mbulohen. Nxehim gjysmën e gjalpit në një tenxhere ...