Pasojat e uraganit “Sandy” në Amerike (VIDEO)

SHBA- Uragani Sandy kaloi, por la pas frikë dhe dëme në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Janë regjistruar 50 viktima vetëm në SHBA, në shtete si: Connecticut, Maryland, New York, New Jersey, North Carolina, Pennsylvania, Virginia e ...

Hillari Klinton në Shqiperi (Video)

Për herë të parë Hillary Clinton vjen ne Shqipëri. Avioni i Sekretares Amerikane të Shtetit, Hillary Clinton u ul në aeroportin e Rinasit rreth orës 10:30. Pas takimit me Presidentin Nishani e kryeministrin Berisha, Clinton fjalim historik ...

Gafa e Deputetit socialist, Eduard Shalsi: Nuk do te vjedhim ne menyre kaq flagrante (VIDEO)

Gafa e deputetit Eduard Shalsi “Ju premtojmë që nuk do vjedhim ne kete menyre, kaq flagrante” Video ne emisionin Top Story ku deputeti socialist ka bere nje gafe qe nuk kishte si ti shpetonte dhe televizionit Klan Ndiqni videon me poshte ...

linda-bashe-e-edi-rama-te-fshehtat-e-historise-se-dashurise/

linda-bashe-e-edi-rama-te-fshehtat-e-historise-se-dashurise/

Pamje te rralla nga Shqiperia, filmime te vitit 1913

Pamje filmike te rralla nga Shqiperia vijne nga arkivat franceze te realizuara ne vitin 1913 Këto imazhe qe shihni janë Shqipëria dhe shqiptaret e vitit 1913. Ato janë xhiruar nga August Leon, i cili bashke me gjeografin francez Zhan Brunhes ...