Zvicër, shqiptari hajduti i xhamive

Një shqiptar 52 vjeçar nga Maqedonia, është dënuar nga Gjykata e Qarkut në St. Gallen për vjedhjet që ka kryer në disa xhami të Zvicrës lindore. Shqiptari nga Maqedonia kishte shkuar si turist në Zvicër, ndërsa kohën e lirë e ...

Lista perfundimtare e fituesve ne Universitet 2012-2013

Shpallet lista perfundimtare me fituesit ne Universitetet publike shqiptare per vitin akademik 2012-2013. Pasi te hapni listen me poshte, beni kerkimin sipas dekes dhe universitetit qe keni konkuruar Klikoni me poshte per listen perfundimtare ...

Si te aplikojme per llotarine amerikane DV 2014

PROCEDURA E APLIKIMIT PER LLOTARINË AMERIKANE DV-2014 / Si te plotesojme llotarine amerikane online Ne kete faqe do te gjeni proceduren e re per te aplikuar per llotari amerikane.Kjo broshure sapo ka dale nga faqja zyrtare e ambasades amerikane. Faqe ...

Llotaria amerikane DV 2014, aplikimet fillojne me 2 tetor 2012

Aplikimet per llotarine amerikane DV 2014 do te filloje me date 2 tetor 2012 dhe do te mbarojne me date 3 nentor 2012. Behet e njohur data e aplikimit per llotarine amerikane DV 2014 e cila cdo vite do te kete 50000 fitues nga e gjithe bota. Programi ...

Goditja me kokë e Zidane ndaj Materacit bëhet statujë

Të gjithë, jo vetëm sportdashësit, por edhe njerëzit që ndoshta nuk kanë ndonjë lidhje të madhe me futbollin, nuk kanë si të mos e kujtojnë goditjen me kokë që Zinedine Zidane i dha Materacit gjatë Botërorit Gjermani 2006. Tashmë, ...