Daniel Godelli, nje tjeter shqiptar qe zhgenjen ne lojrat olimpike

Peshëngritësit Daniel Godelli është skualifikuar në stilin e shkëputjes duke mos u kualifikuar në këtë mënyrë në dygarësh. Gjithe vemendja e Peqinit por edhe e te gjithe shqiptareve ishte perqendruar sot tek ky sportist qe me sa ...

Dorehiqet presidenti Agim Zeqo, Skenderbeu ne krize

Dorehiqet Agim Zeqo nga Skenderbeu Në kohën kur pritej që Agim Zeqo të “ulej këmbëkryq” me lojtarët e tij për të rinovuar kontratat, kur të gjithë prisnin të dominonte tregun e lëvizjeve në futbollin shqiptar, ashtu sikurse ...

Dominimi kinez ne lojrat olimpike, ja kush jane arsyet

Femijet kinez duke u stervitur Me qindra fëmijë të përzgjedhur që në moshë të vogël, të larguar me forcë nga familjet e tyre dhe të detyruar të stërviten në mënyrë brutale, për orë të zgjatura në ditë. Ndërsa kanë kaluar ...

Ambulanca ne Shqiperi – Numri i telefonit 127

Numrat e emregjences: Ambulanca Numri i telefonit 127 127 eshte numri  telefonit te ambulances ne Tirane por dhe ne te gjithe Shqiperine. Numrat e tjere te emergjences do ti gjeni me poshte     Linja ndërkombëtare e emergjencës  112 Ambulanca 127 04 ...

Dyshimet për atësinë, babai hedh foshnjën kati katërt i maternitetit

Tiranë Një foshnje e lindur tri ditë më parë është hedhur nga i ati prej katit të katërt të maternitetit “Kiço Gliozheni”. Ngjarja tronditëse ndodhi mbrëmë rreth orës 21:00, në një nga dhomat e katit të katërt të maternitetit, ...