Shtatë arsye pse shkenctarët besojnë në Zot

Nga: A. Cressy Morrison, Ish Kryetar i Akademisë së Shkencave të Nju Jorkut Ne ende jemi në agimin e epokës së shkencës, ndërsa çdo shtim i dritës së këtij agimi po nxjerr në pah gjithnjë e më shumë veprën e një Krijuesi të ...

Shiko ndeshjen Gjeorgji Shqiperi LIVE (VIDEO)

Ndeshjen Gjeorgji Shqiperi Live Online e cila do te trasmetohet nga Tvsh Live ne date 29 shkurt 2012 ora 20:00, mund ta shikoni edhe ne adresen www.peqini.com/ndeshje   nga interneti Per te pare ndeshjen e futbollit midis Gjeorgji Shqiperi ...

Shiko LIVE Big Brother Albania 5 (VIDEO)

Ketu mund te shikoni LIVE emisionin Big Brother Albania 5 i cili fillon diten e shtune 18 shkurt 2012. Programi Big Brother Albania 5 i cili do te mundesohet nga digitalb dhe Atdhe.al dhe te cilin mund ta shikoni live online ne kete adrese do ...

Kosova 4 vjet pavarësi, Uganda bëhet shteti i 88 që njeh Kosovën.

Sipas një lajmi të bërë publik nga mediat, mësohet se Uganda ka njohur pavarësinë e shtetit të Kosovës. Në ditën e përvjetorit të katërt të shpalljes së pavarësisë, Uganda u bashkëngjitet shteteve që njohin sovranitetin e ...

Moti i keq, Dritëro Agolli: Politikanët, tufa ujqish në dëborë

TIRANE – Dritëroi rri mendueshëm, i ulur në ballë të dhomës ndërsa sytë i ka ngulitur në ekranin e televizorit. Bardhësia e dëborës duket se ia vret sytë e qelqtë tejpërtej syzeve. I ndjek pamjet filmike disi i ‘tronditur’, ...