Gomari kandidon për kryetar bashkie

Një gomar është paraqitur si kandidat për kryetar bashkie për zgjedhjet e ardhshme, në qytetin bullgar të Varnas. Britanikja “Metro”  bën me dije se gomari i quajtur Marko është zgjedhur nga partia politike  Shoqëria për Bullgarinë ...

Ikën dritat, ministri jep dorëheqjen

Seul – Ministri koreanojugor i Energjisë është dorëhequr të martën duke marrë përgjegjësitë për kaosin e prodhuar në shumë rajone të vendit pas ndërprerjes së energjisë elektrike pasditen e 15 shtatorit. Pas vetëm nëntë ...

Godelli kampion i Europës,

Peshëngritësi shqiptar Daniel Godelli, i pari në shkëputje në Europianin e të rinjve, por dëmtohet në provën e parë të stilit të shtytjes, duke mos u renditur në dygarësh. Ndërsa Briken Calja merr 3 medalje bronzi në Europianin ...

Shtetet me ushtritë më të mëdha në botë. Top 10

Edhe pse diplomacia është shtylla kurrizore e skenarit ndërkombëtar në ditët e sotme, shtetet e shohin të nevojshme të shpenzojnë pjesë të mëdha të buxheteve të tyre vjetore në ushtri. Kjo quhet ndryshe edhe përgatitje për më ...

Shiko ndeshjen Luksemburg – SHQIPERI Live me koment shqip 6 shtator

Ndeshjen Luksemburg – Shqiperi  Live Online e cila do te trasmetohet nga Tvsh dhe Supersport Live ne date 6 shtator 2011 ora 20:15 , mund ta shikoni ne adresen www.atdhe.al/ndeshje nga interneti ose www.atdheal.com Per te pare ndeshjen ...