Incident në Malin e Zi, flamur serb mbi autobuzin e Flamurtarit

Një provokim i shëmtuar ndodhi mbrëmjen e djeshme, kur Flamurtari pa të zhgarravitur flamurin serb mbi autobuzin e tij, pas përfundimit të seancës stërvitore të mbrëmjes. Rreth orës 21:30, në daljen nga stadiumi “Pod Goricom”, ...

Google+, kokurrenti i ri i Facebook

Google, kolosi i Mountain View, ka bërë publik rrjetin e vetë social, Google+, që do të hyjë në konkurrencë të drejtpërdrejtë me Facebook, liderin e sektorit. Për momentin shërbimi i Google+ është i rezervuar për një numër ...

Flamurtari e Vllaznia, momenti i së vërtetës në Euroligë

Flamurtari i Vlorës do të luajë sot ndaj Buduçnostit të Malit të Zi, një skuadër e kryeqytetit Podgoricë. Ndeshja për vlonjatët shihet mjaft e vështirë, jo vetëm pse Buduçnosti është ekip cilësor, por edhe për situatën ...

50 fakte të veçanta nga jeta e Edi Ramës

Me rastin e 20 vjetorit të themelimit të Partisë Socialiste, gazeta “Tirana Observer” boton në një speciale 50 fakte nga jeta e kryetarit të kësaj partie, Edi Ramës. E në ndryshim nga të gjithë liderët e tjerë politikë shqiptare, ...

Shqiperia, miqesore me Malin e Zi me 10 gusht

Kombëtarja shqiptare do të luajë më 10 gusht një ndeshje miqësore kundër fqinjëve të Malit të Zi. Kjo miqësore vjen para asaj kundër Francës për eliminatoret e “Euro 2012” më 2 shtator dhe pritet t’i shërbejë trajnerit ...