Skënderbeu, helikopter me qera për të festuar titullin

Më 14 maj, titulli i Skënderbeut parashikohet sipas drejtuesve të vijë jo nga toka, por nga ajri. Burime pranë klubit bëjnë të ditur se me të përfunduar ndeshja me Flamurtarin në Vlorë, në javën e 33-të, ekipi do të niset ...

Fotot e dasmës mbretërore te princit Williams dhe Kate në Angli

Fotot e dasmës mbretërore në Angli mes Princit Williams dhe kate Wimbledon. 29. 4. 2011 Londër, 29 prill, – Dasma e princit William dhe Kate Midleton ka tërhequr vëmendjen e gjithë botës. Ceremonia e princit dhe Midleton pon zhvillohet ...

Midis Realit dhe Barçës nuk ka favorit

Pas sfidave në kampionat dhe kupë, Reali dhe Barcelona nisin përballjen 180 minutëshe në Ligën e Kampioneve Hoze Mourinjo është gati t’i shkaktojë një tjetër zhgënjim Barcelonës në gjysmëfinalet e Ligës së Kampioneve, këtë ...

Godelli: Tani dua një vend në Olimpiadë

Peshëngritësi peqinas shpreh emocionet e medaljes së bronzit në Europian dhe synon një biletë për “Londër 2012″ Peshëngritja tregoi edhe një herë se nuk ka konkurrentë nga sportet e tjera në Shqipëri, të paktën ta sfidojë ...

Berisha, Peqini do ketë lidhjen e vet direkte me Tiranën

Aleanca për Qytetarin prezantoi pas diten e djeshme kandidatët e koalicionit të djathtë për qarkun e Elbasanit, si dhe kandidatin e saj për Bashkinë e Peqinit, Ilir Rrushi. Gjatë promovimit të kandidatëve të koalicionit, kryeministri ...