Shqiperi-Bjellorusi, Formacioni. Kuzhe e nisim në sulm

Ujkani, Lila, Cana, Teli, Vangjeli, Lala, Agolli, Bulku, Skela, Salihi dhe Bogdani. Këta janë emrat e formacionit titullar që trajneri Josip Kuzhe do të hedhë në fushë kundër Bjellorusisë, ditën e shtunë, në “Qemal Stafa”, në ...

Shiko Shqiperi Bjellorusi live

Shiko ndeshjen e futbollit Shqiperi Bjellorusi live ne Supersport ose Tring.. Ndeshje futbolli live me koment shqip Shqiperi-Bjellorusi EURO 2012 ne Supersoprt ose ne Tring online ne internet HD. Ndeshje midis Shqiperise dhe biellorusise direkt ...

Vdes aktorja Elisabet Taylor

Ka ndërruar jetë në moshën 79-vjeçare aktorja e mirënjohur Elisabeth Taylor. Lajmi bëhet i ditur nga rrjeti televiziv BBC ndërsa vdekja e saj është konfirmuar edhe nga personeli i spitalit ku ajo kurohej prej kohësh në Los Angelos. Një ...

Messi lojtari me i paguar ne bote per 2011

Lionel Messi dhe Josè Mourinho jane me te paguarit e momentit ne boten e futbollit. Argjentinasi i Barcelones renditet i pari ne lojtaret me te paguar ne bote me te ardhura 31 milioni di euro. Renditja eshte kryer nga France Football e cila ...

Pse nuk qajnë japonezët?

Kemi parë ndërtesa të shkatërruara, zjarre dhe mbytje, por tërheq vëmendjen fakti që nuk na ka zënë syri asnjë japonez duke qarë. Kjo ka të bëjë me ndryshimet kulturore të vendeve të ndryshme. Britanikët njihen për kontrollin ...