Kengetarja Elsina Hidershaj – Emmy humb jeten nga nje aksident i qellimshem

Kengetarja shqiptare Elsina Hidershaj e njohur me emrin Emmy humbi jeten sot nga nje aksident me makine i kryer qellimisht nga i dashuri saj xheloz Aziz Kelmendi 45 vjec. Ngjarja ka ndodhur ne oret e para te mengjesit te sotem. Nga kjo përplasje ...

Gaddafi është i martuar me një vajzë shqiptare

Një histori e rrallë vjen ekskluzivisht nga portali Shqipmedia, një lajm që nuk e keni ditur, e ajo është se diktatori libian sundimtari i Libisë që këto ditë është top temë e mediave botërore, është dhëndër shqiptarë respektivisht ...

Perjashtohet nga shkolla, Shau mesuesin ne facebook

Një nxënës ne një shkollë te mesme ne Kaliforni e shau mesuesin e tij në Facebook duke perdorur te gjitha sharjet e mundshme. Në Shqiperi njerëzit mund tja hedhin lehtë nga situatat e padeshiruara duke thënë “nuk jam unë” nëse ...

Kopshti Zoologjik i Tiranës, mjerim kafshesh

Mungesa e investimit dhe reduktimi i përhershëm i kafshëve në Kopshtin Zoologjik të Tiranës, e bëjnë një eksperiencë të dëshpëruar vizitën në të. Në mungesë të një zgjidhje tjetër më të mirë për të pasuruar sado pak ...

Sabri Godo-Vangjel Dule, pro dhe kundër regjistrimit

Janë qindra kërkesa, që janë drejtuar në Gjykatat e Gjirokastrës dhe Sarandës për ndryshimin e Kombësisë shqiptare drejt asaj greke, pak para regjistrimit të popullsisë në Shqipëri. E ndërsa një pjesë e madhe është aprovuar ...