Ja cilat shtete e kane njohur Kosoven

Njohja e Kosovës është një ushtrim i ri diplomatik. Për Kosovën, por edhe për pjesën tjetër të shqiptarëve, të cilët në këtë fillim-shekulli panë të realizuar ëndrrën e një shteti të dytë shqiptar në Ballkan. Që nga ...

Agim Canaj: Vinin nga një tension për shkak të kushteve financiare dhe gjobës së vënë nga presidenti

Kishin fituar tri ndeshje në fund, por kuqebluve u kthehet kundër, ndërsa Shkumbini çlirohet i gjithi Shkumbini – Vllaznia 1-0 Shënues: Grboviç 88′ Shkumbini: Kotorri, Pashja, Mujdragiç, Grizha, Arapi, Shenaj (Gjondeda 29′), ...

Kunata e Toni Blerit vë perçe, bëhet myslimane

Lauren Booth, 43-vjeçe, gazetare e njohur, motra e Cherie – gruaja e ish-kryeministrit anglez Toni Blair, ka zgjedhur të bëhet myslimane. Konvertimi i saj ka ndodhur pas një udhëtimi në Iran, aty ku ka kaluar edhe disa përvoja religjioze. Lauren ...

Ylli Ndroqi: 6 milion euro një jaht prodhim të 2010.

Deri në 6 milion euro për të pasur një jaht prodhim të 2010. Ky është kulmi i shpenzimit që një biznesmen shqiptar mund të ketë bërë për një jaht. Dhe ai është presidenti i kompanisë Yldon, medias Ora News dhe ekipit te Ks ...

Dasma e Edi Rames FOTO

Foto nga Dasma e Edi Rames dhe Linda Basha Ashtu sic ishte parashikuar, ceremonia e dasmës së kreut socialist Edi Rama me Linda Bashën ka nisur rreth orës 16:30 ndërsa qindra të ftuar kanë krijuar një varg të gjatë automjetesh në ...