Moratti hap dyert e transferimit të Kuyt

Presidenti i Interit, Massimo Moratti, i ka hapur dyert një transferimi të mundshëm të sulmuesit të Liverpoolit, Dirk Kuyt. “Ne nuk kemi nevojë të blejmë, sidomos nuk duhet të harrojmë që praktikisht e kemi ‘blerë’ Maiconin ...

Buffon: Mbrojtja e Cityt, amatoreske

Portieri i Juventusit, Gianluigi Buffon, ka dalur nga heshtja e tij disa mujore, duke folur për Manchester Cityn dhe cilësinë që ka klubi anglez, për të cilin mendon se ka gabuar që nuk e ka forcuar mbrojtjen. “Unë e dija interesimin ...

Scholes: Kurrë nuk largohem nga United

Mesfushori në top formë i Manchester United, Paul Scholes, ka deklaruar se ai kurrë nuk e ka menduar, nuk është duke e menduar dhe as që do ta mendojë ndonjëherë të largohet nga Manchester United, që sipas tij është klubi më ...

Interi fiton Superkupën e Italisë

Kampioni i Evropës, Interi, ka fituar dhe titullin e katërt në vitin 2010, pasi përmbysi dizavantazhin ndaj Romës në ndeshjen që u zhvillua në Giuseppe Meazza. Ndeshja që nga minuta e parë ishte fantastike. Interi shtriu dominimin ...

Mediat: Mourinho ëndërron Ibrahimovic

Pas kërkesave të Manchester City dhe Milan, tani Ibrahimovic kërkohet edhe nga Mourinho i Realit të Madridit. “Mundo Deportivo” shkruan se “Mourinho ka kërkuar Ibra-n dhe Perez dhe po përgatitet një ofertë prej 35 milionë ...