Pranga shefit të qarkullimit të Peqinit

Prangoset shefi i qarkullimit rrugor të Peqinit, ndërsa në qeli bashkë me të përfundon edhe një polic rrugor. Akuza e ngritur ndaj tyre është ajo e “korrupsionit pasiv”. Arrestimi i drejtuesit Pëllumb Kërçukut, si dhe ...

Si Mund Të Përfitojnë Emigrantët Nga Shërbimi Shëndetësor Shqiptar

TIRANË, 30 Korrik/ATSH-Eriola Çuko/ – Shtetasit shqiptarë që jetojnë e punojnë jashtë vendit mund të përfitojnë nga shërbimi shëndetësor kur kthehen në vend, kundrejt përmbushjes së kërkesave ligjore për përcaktimin ...

Peqin, banorët e Pajovës pa energji elektrike

Banorët e Komunës Pajovë të Peqinit prej tre muajsh vuajnë ndërprerjen e energjisë elektrike. Mungesa e energjisë ka sjelle probleme jo vetëm tek abonentët familjarë por edhe bizneset private, duke paralizuar kështu punen me orë ...

Peqin: Shembet Nje Pjese E Murit Rrethues Te Kalase Se Lashte Te Qytetit

PEQIN, 27 Korrik/ATSH-Miranda Sadiku/ .- Kushtet klimatike dhe shirat e rëna gjatë tre muajve të fundit në rajonin e Elbasanit, kanë shembur në një gjatësi prej 3-4 metra lineare murin rrethues së kalasë së lashtë të Peqinit, që ...

Gjeorgji – Një Mace Lind… Qenush. Video

TBILISI, 28 korrik /ATSH-MIA/ – Një grua në një fshat të Gjeorgjisë pretendon se macja e saj ka lindur para disa ditësh një qenush. Sipas medias lokale, macja ka lindur një këlysh me veshët dhe bishtin si mace, por pjesët e ...