makinat me te shitura

Markat e makinave me te shitura ne 2014

Markat e makinave me te shitura per 2014 ne Evrope. Volkswagen ne krye te listes, me pas vijne Renaulti dhe Fordi Ne 44 tregjet ...
peqini dokumentar turqit

Turqit dokumentar per Peqinin, vend i pasur me histori

Nje prej vendeve te Shqiperise i pasur me histori. Vend historik i cili kaloi shumë civilizime, udhëtari i famshëm Evlia ...
financial times

‘Financial Times’: Gazetarë budallenj, e gabuar të provokohet Islami

Gazetarët dhe karikaturistët e “Charlie Hebdo”, janë sjellë si “budallenj”: kështu lexohet në një editorial ...
indrit mema

Shqiptari që mahniti Italinë me vijat e bardha të rrugës (Video)

Indrit Mema, titular i një firme që lyen vijat e bardha të rrugës në Cosio Valtellino të Italisë, me një video të ...
gjel deti peqini

Panairi i gjelit te detit ne Peqin

Shpendët sigurisht që nuk e dinë se pas panairit, shumë prej tyre do të përfundojnë në treg dhe më pas do të bëhen ...